Café in the Ghetto

Cafeintheghetto 5

Druh zařízení: Kavárna

Ulice: Bratislavská 65

PSČ a Město: 60200 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Kavárna

Ulice: Bratislavská 65

PSČ a Město: 60200 Brno

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

cafeintheghetto 5

Café in the Ghetto je snídaňová kavárna, večerní bar, galerie, blackfairtrade zóna, ateliér a dílna. Sídlí uprostřed Bratislavské ulice v Brně, kam se stále řada lidí z veřejnosti obává chodit. Právě kavárna chce tyto bariéry překlenout a vytvořit prostor pro vzájemné setkávání. Pořádá různé akce od koncertů, výtvarných dílen po autorská čtení. 

Její majitel Martin Květkovský ke své motivaci říká: „Jelikož jsem vyrůstal v mládí s Romy, potkával je ve škole, na hřišti, na ulici, věřil jsem, že i přes všechny narážky většinové společnosti se dá s nimi žít a fungovat, což jsem zjistil při samotném bydlení a sousedství. Setkal jsem se i s předsudky, někdy neoprávněnými, zbytečnými, ale někdy i oprávněnými. Přesto jsem věřil, a stále věřím, že se mohou lidé různých etnik potkávat a vytvářet společnou činnost, zábavu, jednoduše běžně komunikovat,“ říká. „Cíl byl a je nevytvářet uzavřený klub jen pro ty naše a správné, ale vytvářet podnik otevřený všem slušným lidem bez ohledu na etnikum. Nejsme nijak vyhraněni, jen chceme, aby se lidi dokázali vzájemně chovat slušně, tolerantně a dokázali se třeba potkat zrovna u nás v Café in the Ghetto,“ uzavírá. 

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.