BIO CENTRAL

BC 2

Druh zařízení: Kino

Ulice: třída Karla IV. 774

PSČ a Město: 50002 Hradec Králové

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

Druh zařízení: Kino

Ulice: třída Karla IV. 774

PSČ a Město: 50002 Hradec Králové

fotka1: fotka1

fotka2: fotka2

fotka3: fotka3

fotka4: fotka4

fotka5: fotka5

BC 2

Bio Central je posledním klasickým kinem v Hradci Králové. Sídlí v centru města na tř. Karla IV. a mimo kvalitního filmového programu vyniká zejména přátelskou atmosférou.

Prostor, který je nejen kinem s velkým a menším sálem (Studio Garsonka), poskytuje také občerstvení v nekuřáckém Centralbaru, dva výstavní prostory, zejména ale také místo pro setkávání.

Kino pořádá celoročně festivaly různého zaměření, včetně festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, v roce 2014 po delší odmlce opět pořádalo Ozvěny Mezipater - festivalu filmů s tématikou sexuálních menšin.

Každé úterý pořádá kino pravidelně projekce pro seniory, o víkendech zase nabízí promítání pro děti a nedělní dětské dílny. Studentům i široké veřejnosti je určen Akademický filmový klub v Aule Univerzity Hradec Králové.

Bio Central vítá i projekty svých diváků a příznivců a pomáhá začít s jejich realizací.

Kino je dostupné MHD, pěšky i na kole, v blízkosti je parkovací dům Katschnerka. Vzdálenost od autobusového terminálu a nádraží je cca 10 minut pěšky.
Kompletní program kina a informace o něm najdete na www.biocentral.cz

Bio Central se zapojuje do sítě HateFree Zone, protože vítá všechny diváky a návštěvníky,  kteří chtějí strávit příjemné chvíle v prostorách kina či Centralbaru.

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.