Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Venčení psů v Teplicích nejpovedenější recesistickou kampaní

Napětí, které v Česku vyvolává strach z uprchlíků a cizinců obecně, se v posledních letech více či méně úspěšně snaží tlumit nejrůznější recesistické kampaně. Bylo by dobré, aby nezapadla ta poslední z nich. Je postavená na geniálním nápadu venčení psů v parku, ideálně v době, kdy nad zvířaty vyděšenými k smrti vybuchuje ohňostroj.


Tereza Cajthamlová 4. 8. 2015

Průkopníci našeho lepšího života

Všimli jste si, kolik je kolem nás divných lidí, které za starých dobrých časů nebylo vidět? Některým není dost dobrá chůze a projíždí se ulicemi na vozíku, další chtějí být zajímaví tím, že si zvolili menšinovou sexuální orientaci, a někteří šli do takového extrému, že si vybrali jinou barvu kůže, než je středoevropský standard. Co naplat, svět už je takový; ale pojďme se podívat, jak těchto kuriozit využít pro kvalitnější život nás obyčejných slušných zdravých bílých heterosexuálních vlastenců.


Barbora Antonová 13. 5. 2015

Když zahrada hejtuje

Jak by vypadalo, kdyby se zelenina na zahradě začala hejtovat? Kdo je na záhoně doma a co dobrého přineslo míchání druhů? O tom víc na dokumentárních fotkách ze zahradního harašení.  


HateFree Culture 9. 4. 2015

10 nejlepších antirasistických písniček

Může to znít neuvěřitelně, ale ani ty nejhitovější písničky nejsou vždycky jen o lásce, dobrém pocitu z tančení a radosti ze života. Texty některých starších i aktuálnějších pecek se totiž zabývají i vážnými věcmi – třeba rasismem a bojem proti němu. Písniček, které se i přes neveselé téma dostaly na špičky žebříčků rádií nebo do nejsledovanějších videí na YouTube, nevzniklo za posledních osmdesát let málo. Tady je deset nejlepších.


Michal Zlatkovský 24. 5. 2015

Recenze: Mein Kampf – smutná kniha smutného člověka

Protože poslední dobou hýbe světem filmové zpracování veleúspěšné novely Padesát odstínů šedi, není od věci se ohlédnout i za podobně laděnými novelami. Své erotické fantazie pod názvem „Můj boj“ literárně zvěčnil německý politik rakouského původu a vůdce německého týmu ve druhé světové válce Adolf Hitler již v roce 1925.


Jaroslav Cerman 20. 4. 2015

Rom v titulku prodává

Nenávistné projevy jsou stejné, jako lidé samotní. Jsou na celém světě, jsou různě slyšet, někdo je má rád a někdo ne. Jenže ono se to někdy strašně pomíchá, protože ty projevy jsou si často strašně podobný. Je to jako s nějakou vaší oblíbenou kapelou! Říkáte si: „Toto je dobrá skladba A od kapely B, tak se mi to líbí a to mi dělá radost.” Jenže pak zjistíte, že to byla písnička E od kapely M!


Jaroslav Cerman 16. 2. 2015

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.