Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Kvíz: Uhodni výrok svého vůdce

 

vudce big

cermanJaroslav Cerman
Autor

Student sociologie na Fakultě sociálních studií, radikální pseudohumanista, havloid, srandista.

16
února
2015

Nenávistné projevy jsou stejné, jako lidé samotní. Jsou na celém světě, jsou různě slyšet, někdo je má rád a někdo ne. Jenže ono se to někdy strašně pomíchá, protože ty projevy jsou si často strašně podobný. Je to jako s nějakou vaší oblíbenou kapelou! Říkáte si: „Toto je dobrá skladba A od kapely B, tak se mi to líbí a to mi dělá radost.” Jenže pak zjistíte, že to byla písnička E od kapely M!

Neuvěřitelné, ale i to se může stát. Když si jsou totiž věci podobné, pletou se. Nenávistné projevy si od sebe navzájem půjčují rétoriku, termíny i významový obsah svých sdělení.

Není divu, že se nám pak pletou nejen ona sdělení, ale i jejich autoři. Byli to teda ti Židé, kdo celá staletí trápil Evropu? Nebo to byli ti cikáni? Možná i ti muslimové, ale to těžko říct, o těch zase pan Vandas tolik nemluví... teda pan Okamura. Nebo to byl Otto Chaloupka? Vždyť to všechno vypadá, jako by to psal jeden člověk!

Co svět světem stojí, je plný celé řady vůdců, bojovníků a úplně těch největších zachránců, kteří to s vámi myslí úplně nejlíp a jde jim jen a jen o vaše dobro, dobro vašich dětí a dobro vaší babičky. Neznají ale lepší způsob, jak vám to dokázat, než tím, že budou o jiných mluvit zle a nenávistně. Protože to přece potřebujete, abyste byli šťastní a vedli hezký život. Potřebujete nepřítele.

Jenže tady už se nám všechny ty výroky trochu pletou a zamotávají. Protože dělat z jiných lidí nepřátele se zkoušelo už dávno a bude se to zkoušet i nadále. Proto se i ty zeptej svých kamarádů a kamarádek, kdo je autorem těchto nenávistných výroků plných předsudků. Jsou si často podobné jako vejce vejci.

Zrovna dneska je totiž strašně důležité vědět, kdo je tvůj pravý vůdce, protože vůdců je dneska jako hub po dešti. A bylo by strašně trapný si ho hodit do nějaký blbý škatulky! Přece jen jsou to lidé, kterým jde hlavně a především o tvoje dobro!

KVÍZ

Výrok 1

„Jejich po dlouhá staletí pěstovaný životní styl a životní hodnoty chtěj nechtěj kolidují a kolidovaly s hodnotami všech civilizovaných zemí.“

A. Adolf Hitler
B. Tomio Okamura
C. Oto Chaloupka
D. Tomáš Vandas

Výrok 2

„Židovské náboženství a jejich pocit výlučnosti je vysvětlením celé řady praktických problémů, které židovství do západní civilizace přináší.“

A. Tomáš Vandas
B. Adolf Hitler
C. Adam B. Bartoš
D. David Irving

Výrok 3

„Zpočátku jsem nebyl antisemita, ale po přečtení mnoha knih jsem se už musel zamyslet.“

A. Adolf Hitler
B. Adam B. Bartoš
C. Tomio Okamura
D. Henry Ford

Výrok 4

„Romští předáci by se v první řadě měli začít nějak slušně živit. To jsou stejní paraziti na romské komunitě, jako je romská komunita parazitem na většinové společnosti."

A. Stanislav Huml
B. Miroslav Sládek
C. Oto Chaloupka
D. Tomio Okamura

Výrok 5

„To, že cikán je dnes vnímané hanlivě, to není vina ani neonacistů ani Čechů ani Turků. To je v prvé řadě hanba Romů.”

A. Jiří Čunek
B. Oto Chaloupka
C. Tomio Okamura
D. Miroslav Sládek

Výrok 6

„Homosexuálové mi nevadí, když neotravují, ale cikáni mi vadí zcela určitě!! i když neotravují a nenasírají - což vlastně neexistuje!“

A. Luděk Kvapil
B. Oto Chaloupka
C. Jarda Jágr
D. Miroslav Sládek

Výrok 7

„Jakkoli si o sobě Židé myslí, že jsou stále vyvolený národ a nadřazená rasa, před Bohem jsme si všichni rovni a nikdo z nás se nemůže dožadovat speciální ochrany proti kritice jen proto, že patří k lidu, který v historii zažil mnoho úděsného."

A. Adam B. Bartoš
B. Adolf Hitler
C. Tomáš Vandas
D. Henry Ford

Výrok 8

„Věřím, že dnes jednám ve smyslu všemohoucího Stvořitele: Tím, že se bráním Židovi, bojuji za dílo Pána."

A. Henry Ford
B. Adam B. Bartoš
C. Adolf Hitler
D. Petr Hájek

Výrok 9

„My jsme obklopení lidmi, kteří absolutně neví, která bije a je katastrofou, že takoví lidé jsou ve vedení naší země. Radikalismu se musíme postavit.“

A. Tomio Okamura
B. Oto Chaloupka
C. Tomáš Vandas
D. Adolf Hitler

Výrok 10

„Důležitý fakt je, že Romové vyžadují, aby se společnost přizpůsobila jim. A to není v žádném případě akceptovatelné.“

A. Tomáš Vandas
B. Tomio Okamura
C. Oto Chaloupka
D. Václav Klaus

Výrok 11

“Dnes ráno mne potkal jeden student (jeden z mála černých studentů na XXXXX).”

A. Tomio Okamura
B. Václav Klaus
C. Stanislav Huml
D. Miloš Zeman

Výrok 12

„Obávám se, že nám tady budou brzy stavět mešity místo kostelů. Ztratíme svoji identitu, ztratíme svoji historii a rozpustíme se v tom evropském moři."

A. Tomáš Vandas
B. Tomio Okamura
C. Miloš Zeman
D. Oto Chaloupka

Výrok 13

„Nechci, aby se naše další generace musely modlit k Alláhovi, nechci, aby naše ženy chodily zahalené jen s průzorem pro oči a po ulicích chodily hlídky, dohlížející na dodržování Koránu.“

A. Tomio Okamura
B. Tomáš Vandas
C. Miloš Zeman
D. Adolf Hitler

Výrok 14

„Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žije v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog."

A. Tomio Okamura
B. Sarah Palin
C. Miloš Zeman
D. Tomáš Vandas

Řešení

1B, 2C, 3A, 4C, 5C, 6A, 7A, 8C, 9A, 10C, 11B, 12A, 13B, 14C

 

Foto: Wikipedia

 

 

Čtěte dále

HOAX: Afričané se replikují jako vačice, napsal vyznamenaný botanik

V posledních měsících se šíří na českém internetu text zabývající se populační explozí v Africe a na Blízkém východě a stavící se proti programu Strany zelených a dalších ekologických stran, které dle autora „svůj boj za trvale udržitelný stav světa nemyslí vážně. Kdyby ano, museli by ho především cílit na ty, kteří se replikují jako vačice.” Text je připisován českému botanikovi a spisovateli Václavu Větvičkovi. Dnes 81letý Čech za celoživotní přínos v oblasti botaniky a popularizace vědy. V některých facebookových skupinách se text šíří i s jeho fotografií. Je ale známý český botanik opravdu autorem textu?


HateFree Culture 21. 2. 2019

Novinářka se infiltrovala mezi bojovníky proti islámu. „Chtějí nás zachránit, cítí se opomíjení,” říká

„Nové migrantofobní hnutí stojí na podpoře lidí, kteří se do té doby často o politiku nezajímali, nechodili ani moc k volbám. Tahle domněnka ohrožení je najednou zmobilizovala,” říká novinářka Petra Dvořáková, která se před rokem rozhodla pod falešnou identitou infiltrovat mezi antiislámské aktivisty a scénu zmapovat. Až na některé vůdčí osobnosti, které podle ní motivuje zejména osobní prospěch, svým postojům a konání věří. „Vzpomínám si na moment, kdy jsem byla na debatě Kláry Samkové. O slovo se přihlásila sympatická žena ve středním věku, která začala vyprávět o tom, jak její synovci a mladší příbuzní jsou sluníčkáři, kteří si o ní myslí, že je extremistka. A ona že přitom není žádná extremistka, že není skin. Ale až její dcera doroste a zeptá se jí, co udělala pro boj s islámem, chce mít čisté svědomí, chce moct říct, že něco udělala. A rozbrečela se u toho.” 

...

HFFest: Praha od čtvrtka pohostí přehlídku arabských filmů

V pražském kině Lucerna proběhne od 21. do 24. února přehlídka Arabské noci, která představí premiéry tří pozoruhodných filmů s blízkovýchodní tématikou: strhující, aktuálně na Oscara nominovaný libanonský Kafarnaum, egyptský Yomeddine a francouzské drama Bojovnice slunce. Hosty přehlídky budou tvůrci egyptského filmu Yomeddine – režisér A. B. Shawky a producentka Dina Emam. Všechny tři filmy Arabských nocí měly úspěšnou premiéru na festivalu v Cannes 2018, kde byly nominovány na Zlatou palmu a Kafarnaum si kromě vynikajících ohlasů odnesl i Cenu poroty. Kafarnaum byl také čerstvě nominován na Oscara v kategorii Zahraniční film. Festival se hlásí k označení HateFree Fest.


HateFree Culture 19. 2. 2019

„Deprese není výmysl nebo lenost, ale bolestná beznaděj. Nedá se z ní vyspat,” říká Kamil Fila

Úspěšný filmový kritik Kamil Fila ví, že život není jen peříčko, protože zažívá stavy deprese a mánie. Co přesně člověk prožívá, je ale podle něj velmi těžké sdělit okolí. „Nedá se to vysvětlit ničím. Dokud jsem to nezažil, vůbec jsem lidem s depresí nerozuměl, co by jim mělo být.“ Fila předpokládá, že větší porozumění mají lidé, kteří podobný stav sami zažili či mají někoho ve svém okolí. „Člověk, který to nezná, to bude nejspíš považovat za něco bizarního, co jde pochopit jen na povrchně rozumové úrovni, ale nedokáže se do toho empaticky ponořit. A ani bych to nikomu nepřál,“ přibližuje. Sám vyhledal pomoc díky dvěma faktorům – podpořila ho tehdejší partnerka a sám lidi s duševními obtížemi nestigmatizuje. Obtíže se u něj objevily pravděpodobně kombinací velkého pracovního vytížení a krachu vztahu. „Najednou se zasekla motivace jít dál. Přišlo mi, že už se to nik ...

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.