Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Byl oblíbeným zaměstnancem McDonald's. Po 32 letech odešel muž s DS do důchodu

 

Russell mcd big

marie skardovaMarie Škardová
Autorka

Marie Škardová (*1985) vystudovala obor Informační zdroje a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně. Věnuje se informační bezpečnosti, online komunikaci a nástrojům. V HFC se věnuje sociálním sítím a ověřování hoaxů.

23
června
2019

Pro lidi narozené s Downovým syndromem, geneticky podmíněnou anomálií chromozomů, může být mnohdy obtížné sehnat zaměstnání. Příběh Russella O'Gradyho však ukazuje, že pokud dostanou příležitost, mohou se stát vděčnými a přínosnými zaměstnanci. Russell si poprvé nasadil pracovní uniformu v místní pobočce McDonald's v roce 1986, v době, kdy lidé s DS málokdy našli zaměstnání. Tehdy mu bylo osmnáct let. Po dvaatřiceti letech práce v rychlém občerstvení odešel v prosinci do zaslouženého důchodu. V průběhu let se stal oblíbeným zaměstnancem i známou osobou ve čtvrti Northmead v západním Sydney.

Russellovi dala před lety příležitost se vyučit a získat práci vládní iniciativa Jobsupport, která podporuje zaměstnávání osob s mírným mentálním postižením. Přestože neměl v té době žádnou pracovní zkušenost, velmi rychle zaujal svým pracovním nasazením manažera, kolegy i zákazníky. „Je opravdu milý, vždycky mě přijde přivítat a potřese mi rukou, když odcházím. Je to skutečný gentleman," uvedla pro Daily Mail asistentka obchodu Katie Chlyder. A Russellovu práci si pochvaluje i jeho supervizor Courtney Purcell. „Máme zákazníky, kteří pravidelně chodí Russella navštívit a on se o ně skvěle stará. Určitě jim bude chybět," poznamenal

Russell mcd 1

Začlenění do komunity

Russellův otec Geoff O'Grady podotkl, že práce také velmi pozitivně ovlivnila Russellův život. Podle něj dnes mnoho lidí zastavuje jeho syna na ulici, aby si s ním potřásli rukou a pozdravili ho. „Je velmi přátelský a tyto reakce mu dělají radost," popsal otec pro Daily Mail a dodal, že příležitost pracovat změnila i pohled Russella na sebe samého. „Někdo se ho zeptal, jestli je hendikepovaný. Odpověděl: ,Býval jsem ve škole, ale teď pracuji v McDonald's.‘ Nyní pracuje a přijde si stejný jako ostatní,” vysvětlil Geoff.

Russell mcd 2

A Russell je dnes nejen oblíbeným zaměstnancem, ale i známou osobou ve čtvrti Northmead. „Je to neuvěřitelně společenská osoba a když jde po ulici, lidé ho zastavují, aby si s ním popovídali nebo ho pozvali na pivo,” popsala manažerka služby Jobsupport Kate O'Grady. Russellovo nasazení a jeho stále optimistický přístup také inspiroval pobočku k vytvoření vlastního loga s usmívajícím se smajlíkem. „Zákazníci ho milují, stejně jako ho milujeme my,“ ocenil přístup komunity Russellův otec.

Odchod do důchodu

Dnes je Russellovi padesát let. Přestože je v práci spokojený, rozhodl se kvůli zdravotním problémům odejít do důchodu. A nudit se určitě nebude. Plánuje volný čas trávit s přáteli a protože je nadšený hráč, především v Northmeadském bowlingovém klubu.

Foto: Archiv Russela O´Gradyho

Čtěte dále

Jsme Česko

„Jsme Česko,” říká více než padesátka obyvatel České republiky rozličného původu, náboženského vyznání, orientace i sociálních skupin. A to ve společné kampani vládního projektu HateFree Culture a Multikulturního centra Praha. Činí tak u příležitosti 30. výročí demokracie v Česku a odkazují se ke státním symbolům, zejména pak k barvám české vlajky, tedy trikoloře. Stužka s trikolorou byla i jedním ze symbolů Sametové revoluce.


HateFree Culture 11. 11. 2019

Otevřená snídaně už v neděli 24. listopadu v Praze!

V neděli 24. listopadu od 9:30 proběhne v pražském Studiu Alta další Otevřená snídaně. Přijďte se seznámit, potkat staré přátele a začít den příjemným posezením nad čajem a kávou s lidmi nejrůznějšího původu i náboženského vyznání. Připravte své oblíbené jídlo a ochutnejte delikatesy ostatních.


HateFree Culture 11. 11. 2019

„Před lety jsem vás vozila autem, dnes vozíte vy mne.” Desítky seniorů napsaly dopis vnoučeti

Téměř šedesátka seniorů starších šedesáti let napříč Českem napsala svým vnoučatům. Cílem bylo zjistit, jaký vzkaz by senioři rádi předali nové generaci. Aktivita probíhala pod patronací seniorské organizace SenSen zastřešující 40 tisíc členů v seniorských klubech napříč ČR. Nejmladšímu ze seniorů bylo šedesát let, nejstaršímu šestadevadesát. Většinu z nich tvořily ženy a jen pět účastníků a účastnic nemělo vlastní rodinu a dopisy tak psali obecně mladé generaci. „Pracujeme se starými lidmi. A důvodem, proč jsme s dopisy začali, je z psychologického hlediska jejich potřeba udělat na konci života nějaké resumé. Esence jeho existence se pak objevuje v tom dopise,” uvedla iniciátorka projektu Urszula Tokarska z Polska.


 

Lukáš Houdek 6. 11. 2019

Vyměnila novinařinu za řešení problémů na Luníku IX. „Romská chudoba je stejná jako každá jiná.“

Jarmila Vaňová, novinářka, která vyměnila žurnalistiku a tvorbu televizního národnostního pořadu za terénní sociální práci na nechvalně známém slovenském sídlišti Luník IX, svého rozhodnutí zpětně nelituje. Sama říká, že nešlo nedělat sociální žurnalistiku, když se každodenně setkávala s lidmi, kteří se nacházeli v zoufalé situaci a sami nevěřili, že se dá v jejich životě cokoliv změnit.


Rena Horváthová 4. 11. 2019

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.