Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Zdravotní pomůcky i péče o děti v nouzi. Pomozte s Kuřetem během i zábavou

 

beh kure 2018 big

marie skardovaMarie Škardová
Autorka

Marie Škardová (*1985) vystudovala obor Informační zdroje a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně. Věnuje se informační bezpečnosti, online komunikaci a nástrojům. V HFC se věnuje sociálním sítím a ověřování hoaxů.

23
května
2018

Dvanáctiletému Štěpánovi se na táboře udělalo špatně. Byl převezen do nemocnice, kde však žádný zdravotní problém neobjevili. Po pár dnech se ale jeho stav zhoršil a zůstal v domácím ošetřování připoutaný na lůžko. Lékařům se bohužel dodnes nepodařilo určit diagnózu. Štěpán je jedním z dětí, kterým dlouhodobě pomáhá charitativní nadace Pomozte dětem. Díky ní může Štěpán navštěvovat Mobilní hospic Ondrášek a zajistit rodině zdravotní vybavení, pravidelné kontroly doktorů, fyzioterapeuty i psychologickou podporu. V sobotu 26. května si na Běhu pro Kuře můžete zaběhat, pobavit se s celou rodinou a pomoci dětem v nouzi i vy.

Robinovi a Lauře jsou tři roky a oba mají závažné sluchové postižení. Každý týden se setkávají v pražském Centru pro dětský sluch Tamtam s dalšími dětmi a maminkami. Děti i dospělí se tu učí znakovat, vzájemně si pomáhají a sdílí své zkušenosti i strasti. „To dítě neslyší, takže se nedorozumí s dětmi vašich kamarádů. Je strašně fajn poznat rodiče, lidi, holky, stejný jako jste vy, že v tom prostě nejste samy,“ popisuje Lauřina maminka Bára. „Člověk vidí, jak to jeho dítě se začíná smát, začíná se dorozumívat a všechno si tady užívá s dětma a s tetama,“ doplňuje Robinova maminka Olga.

Centrum pro dětský sluch Tamtam i Mobilní hospic Ondrášek, který pomáhá Štěpánovi, jsou dva z více než 1350 projektů, které byly od roku 1998 podpořeny charitativním projektem Pomozte dětem. Projekt vznikl ve spolupráci České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Pro více než 200 tisíc ohrožených a znevýhodněných dětí se podařilo získat téměř 212 milionů korun.

Leoš Mareš vydražil trabanta pro Kuře

Sbírku každoročně podporují také známé osobnosti. Letošní dvacátý ročník podpořil například moderátor Leoš Mareš. Ten díky sázce jezdil měsíc do práce v trabantu. Auto nyní vydražil za milion korun, které poputují na pomoc dětem. „Bylo by fajn ten šek předat 26. května, kdy je Běh pro Kuře, tak by bylo skvělé, kdybychom tam mohli přijet tatrou a trabantem a šek předat,“ uvedl pro Deník Mareš. „Jsme moc rádi, že jsme se mohli do takového projektu, který pomáhá dobré věci, zapojit. Moc se těšíme na Běh pro Kuře, během něhož oficiálně předáme šek na jeden milion korun,“ doplnil Lukáš Novotný, vedoucí marketingu firmy CSG, která auto koupila.

beh kure 2018 1

Běh pro Kuře

A na co dalšího se na Běhu pro kuře můžete těšit? Charitativní běh startuje ve 20:40. Celodenní program, stánky, občerstvení si ale můžete užívat již od 12 hodin. Čekají vás také zábavné zóny, ve kterých nebude chybět hudba, barvy a tanec. Těšit se můžete třeba na barevnou UV zónu, bublinkovou zónu či strašidelnou horor zónu.

beh kure 2018 3

„Touto akcí se snažíme pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce. Každým zakoupeným vstupným podpoříte znevýhodněné děti. Během dne na vás čekají soutěže, závody i focení s celebritami. Tímto bychom rádi pozvali běžce všech věkových kategorií. Běh zvládnou i méně zdatní sportovci, trasu je možné projít,“ upřesňuje pozvání koordinátor akce Marek Auterský. Kompletní informace o akci naleznete ZDE.

Foto: Archiv Běhu pro Kuře / Pomozte dětem

Čtěte dále

HFFest: Pražské náměstí Republiky už počtvrté rozvibrují latinskoamerické rytmy

Ve čtvrtek 4. července začne již čtvrtý ročník oblíbeného latinskoamerického festivalu Sabor Latino Praha. Ten se od svého počátku hlásí k označení HateFree Fest a stejně jako předešlé roky přinese kousek Latinské Ameriky na náměstí Republiky v Praze. Potrvá do neděle.


HateFree Culture 29. 6. 2019

„Lidé vědí, že jim nic nehrozí,” říká komentátor Bosák. Agresi anonymů čelí často

„Lidi, neblbněte. Není to válka. Není to hladomor. Není to živelná katastrofa. Bavte se,“ říká o fotbale dlouholetý sportovní komentátor Jaromír Bosák. Emotivní odezvy na svou práci zažíval odjakživa, emoce podle něj k fotbalu a komentování patří. Nenávistné reakce se ale zhoršily s nástupem internetu a sociálních sítí. „Bylo to jiné v tom, že když píšete dopis, tak přece jen musíte vynaložit určitou námahu. Říkal jsem si, ten člověk si s tím dal alespoň nějakou práci, i když mi nadává, tak si to přečtu. Většinou jsem se tomu smál, tehdy to nebylo tak agresivní jako dneska. V dopisech se nehrozilo smrtí,“ popisuje Bosák a dodává: „Dnes můžete reagovat na kohokoli, kdykoli, jakkoli, stala se z toho najednou ta nejlehčí věc na světě. Mluví se o tom, že internet zdemokratizoval prostředí komunikace. Ale zároveň z toho udělal takové temné jezero.“ Podle něj je problémem to, že lidé nejsou och ...

HFFest: Svátek čaje stírá hranice mezi Čechy, Poláky i Slováky. Už o víkendu potěší Těšín

Už o víkendu 29. a 30. června se na zámeckém vrchu v Těšíně odehraje Svátek čaje, tradiční dvoudenní festival věnovaný tomuto nápoji a jeho různým podobám. „Je to jedinečný čajový festival s jedenáctiletou tradicí šířící čajovou kulturu, komunitní atmosféru, seberozvoj, dobrovolnictví. Stíráme hranice mezi Čechy, Poláky, Slováky a dalšími zeměmi a kulturami,” uvádí organizátoři. Festival se proto také letos hlásí k označení HateFree Fest.


HateFree Culture 26. 6. 2019

Lze s podporou ostatních překonat i nejtěžší překážky? Neviditelné vstupují do kin

Sociální pracovnice Manu, Audrey, Hélène a Angélique vedou denní centrum pro ženy bez domova na okraji francouzské metropole. Dělají vše pro to, aby se jejich klientky postavily na vlastní nohy. Mnohdy jim v tom však brání nepružný a nedostatečný systém podpory. Poté, co je jejich centrum uzavřeno, rozhodnou se porušit pravidla a pomáhat svěřenkyním na vlastní pěst. Jejich inovativní přístup tak pomůže odhalit skryté talenty a dovednosti a podpořit u žen sebevědomí a začlenění do společnosti. O tom vypráví film Neviditelné francouzského režiséra Louis-Julien Petit, který aktuálně vstoupil do českých kin.

Marie Škardová 26. 6. 2019

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.