Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Britská královská rodina chystá další svatbu. Tentokrát duhovou

Po už jedné letošní netradiční svatbě královské rodiny, kdy si princ Harry vzal rozvedenou americkou herečku Megan Markle, se chystá další zápis do britské historie. Rodina se totiž připravuje na další svatbu - tentokrát jí bude duhový sňatek královnina pětapadesátiletého bratrance Lorda Ivara Mountbattena. Ten svou homosexuální orientaci veřejnosti oznámil před dvěma lety po tom, co se zamiloval do svého nynějšího o rok staršího partnera Jamese Coyla. Sám je rozvedený, má tři dcery. A bude to právě jeho bývalá žena Penny, která na přání dcer jejich otce k oltáři povede. Tam ho předá do rukou jeho snoubence. „Jsem úplně dojatá,” uvedla Penny.


Lukáš Houdek 20. 6. 2018

Co nás spojuje, je větší, než co nás rozděluje. Coca Cola ramadánovou reklamou vyzývá k respektu a solidaritě

Dnešním západem slunce končí islámský postní měsíc ramadán. Během devátého měsíce islámského lunárního kalendáře, který letos začal 16. května, muslimové od úsvitu do západu slunce nejedí, nepijí, vzdávají se sexu a ideálně také špatného chování a vulgarit. Ramadán by měl v lidech probudit lepší já, které by v nich mělo zůstat i po jeho skončení. Měsíc půstu pravidelně reflektuje společnost Coca Cola a letošní rok nebyl výjimkou – natočila reklamní spot.


Kateřina Gamal Richterová 14. 6. 2018

Chlapec zastavil dopravu, aby pomohl seniorce do schodů. Jeho video dojímá internet

„Měla potíže vyjít schody, tak jsem jí pomohl,“ říká prostě osmiletý chlapec. Za obyčejnou větou se však skrývá obrovská laskavost, kterou Maurice Adams Jr. projevil seniorce. Ta se opírajíc o chodítko snažila vyjít schody ve městě Milledgeville ve státu Georgia. Když Maurice viděl, jaké jí to dělá potíže, vyběhl z auta a seniorce pomohl schody vyjít. Internetem se šíří video, které natočil svědek dojemné situace.


Kateřina Gamal Richterová 10. 6. 2018

Dívka se chystala na gay pride. Babička jí sama od sebe vyžehlila vlajku. Její fotka je hit internetu

Jednadvacetiletá Lexie Nobrega přijela na pár dní ke svým prarodičům, aby se mimo jiné mohla zúčastnit Pride ve Washingtonu. Byli to právě její prarodiče, kterým se se svou bisexualitou svěřila jako prvním a jejich pozitivní reakce ji podpořila v coming outu i širšímu okolí. Jaké bylo její překvapení, když ráno v den průvodu přispěchala babička Hermína s žehličkou a prknem do jejího pokoje, aby se vypořádala s faldy na Lexiině vlajce bisexuálů a oblečení, které si plánovala do průvodu vzít. Dojatá Lexie babičku při žehlení vyfotila a zveřejnila na svém Twitteru. A stala se z něj naprostá senzace.


Lukáš Houdek 17. 6. 2018

Řidička autobusu vyfotila chlapce na cestě pěšky na promoci. Změnila mu život

Senzací se v posledních týdnech stal dvojsnímek zachycující mladíka v hábitu, jak úplně sám odhodlaně míří ulicí na svou promoci. Pořídila ho řidička autobusu v americkém Birminghamu jako ukázku odhodlání člověka dosáhnout svých snů. To ještě netušila, jaký příběh se za ním skrývá a že chlapci změní svou aktivitou život. Fotografii sdílely desítky tisíc lidí, někteří se také snažili Coreyho Patricka vypátrat. Ukázalo se, že jeho cesta pěšky na promoci po vystoupení z MHD nebyla výjimečnou. Kvůli špatné situaci rodiny musel přes rok vstávat ve 4:30, aby se do školy kombinací hromadné dopravy a chůze dostal, zatímco domů se vracel kolem sedmé hodiny večer. Příběh i pokora Coreyho zasáhly tisíce lidí. A jejich podpora je enormní. Od jednoho z rozhlasových moderátorů například jeho rodina dostala auto, veřejnost poslala více než 600 tisíc korun a několik univerzit mu nabídlo studium zdarma, aby si mohl splnit svůj sen a věnovat se vědě v oblasti počítačů.


Lukáš Houdek 12. 6. 2018

„I my máme tělo do plavek!“ vzkazují litevské ženy. Bojují za přijetí vlastní postavy

„Jako dítě jsem byla izolovaná. Nenáviděla jsem své tělo a styděla jsem se tak moc, že jsem si přála být neviditelná pokaždé, když jsem vstoupila na pláž,“ říká Irmina, která je velmi malého vzrůstu. „Časem jsem ale své tělo přijala. Přestože je slabé a snadno podléhá fyzickému utrpení, je skutečné, je moje,“ dodává.  Horké letní počasí je v plném proudu a řada žen bezesporu přemýšlí, jaké plavky vybrat a jakou dietou je doplnit, aby dosáhly dokonalé postavy. Některé dokonce na koupaliště podobně jako Irmina raději nechodí, protože nemají dostatečné sebevědomí se v plavkách ukázat. Právě na to reaguje první litevská kampaň svého druhu, která ukazuje desítku žen v plavkách takové, jaké jsou. Bez retuší a s jejich příběhy o přijetí podoby vlastní postavy.


Lukáš Houdek 9. 6. 2018

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.