Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Everlast přepisuje historii. Tváří značky je poprvé transsexuální boxer

Jedna z předních značek sportovního oblečení Everlast poprvé obsadila do své reklamy transsexuálního boxera Patricia Manuela. Činí tak v rámci své kampaně Buď první, skrz níž se snaží představovat úspěšné menšinové sportovce. Vedle Manuela tak například zapojila také zápasníka s amputovanou nohou. Stávají se tak průkopníky v prostředí, kde dosud podobné inkluzivní kampaně nebyly samozřejmostí. „Žít vlastní pravdu bude bolet, ale stojí to zato,” stojí v mottu, které kampaň ve spojitosti s Patriciem propaguje.


 

Lukáš Houdek 14. 10. 2019

Mladý číšník věnoval výjimečnou péči 91letému zákazníkovi. Jejich společná fotografie dobývá internet

Když Lisa Meilander večeřela v půlce srpna se svou rodinou v restauraci Eat´n Park v pennsylvánském Belle Vernon, všimla si, jakým zcela výjimečným způsobem věnuje číšník péči zákazníkovi v pokročilém věku. U stolu hned naproti Lise a její rodině seděl 91letý muž, který se dal do řeči s obsluhou. Číšník Dylan Tetil si před seniorem klekl, aby se mu mohl zpříma dívat do očí a poznamenával si jeho objednávku. „Senior se omlouval, že už moc dobře neslyší, zapomněl si totiž naslouchadlo. Vyprávěl potom, jak přišel o sluch během války. A měl spoustu dalších příhod k vyprávění. Dylan ho trpělivě poslouchal a věnoval mu svou plnou pozornost,“ popsala situaci Lisa na svém Facebooku.


Kateřina Gamal Richterová 10. 10. 2019

Lakrosového hráčky neměly na mistrovství světa vhodné boty. Jejich soupeřky se to rozhodly napravit

Izraelský lakrosový tým hráček do 19 let se na začátku srpna utkal v zápase s keňským týmem v rámci mistrovství světa v kanadském Peterboroughu a zvítězil 13:4. Výsledek je potěšil, hráčky si však všimly, že jejich soupeřky jsou v nevýhodě. Keňské dívky hrály bez kopaček. Tráva byla ten den mokrá, keňským dívkám podkluzovaly nohy a padaly na zem. Izraelský tým se rozhodl soupeřkám pomoci.

Marie Škardová 7. 10. 2019

Její synové nosí do školy tampony a pomáhají spolužačkám. Matka tak bojuje proti tabuizaci menstruace

Blogerka Tara Ahrens zveřejnila ve facebookové skupině fotografii svých dospívajících synů, kteří jí pomohli s nákupem první podprsenky pro mladší sestru. Dodala, že chlapci také nosí v batohu vložky a tampóny pro případ, že by některá z jejich kamarádek nebo spolužaček potřebovala pomoci. Příspěvek získal velkou popularitu a řadu reakcí. Tara uvedla, že se výchovou svých synů snaží zbořit dosud existující tabu kolem menstruace a ženských témat.

Marie Škardová 13. 10. 2019

80letý muž zemřel v chudobě a opuštění. Na jeho pohřeb se sjelo 2000 cizích lidí

Osmdesátiletý veterán Edward K. Pearson neměl žádnou rodinu. Žil v chudobě a špatných podmínkách v poničeném přívěsu. Zemřel úplně sám na konci srpna. Když o úmrtí neznámého muže informoval na sociálních sítích pohřební ústav - a přidal dovětek, že jsou na posledním rozloučení vítáni všichni, jelikož veterán příbuzné nemá - začalo se pozvání virálně šířit. Na jeho pohřeb se nakonec sjelo 2000 úplně cizích lidí.


 

Lukáš Houdek 8. 10. 2019

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.