Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Chlapec s Downovým syndromem ve videu utěšuje svého plačícího spolužáka. Stovky lidí pak sdílejí zkušenosti

V západomexickém městě Jalisco se učitelce na základní škole podařilo zachytit na video dojemný moment. Žák s Downovým syndromem se snaží utěšit svého plačícího spolužáka. Nejdřív se mu pohyby rukou pokouší otřít slzy a nos, poté ho objímá a pokládá si na něj hlavu, aby ho utěšil. Během objetí ho něžně poplácává a hladí po zádech. Jeho spolužák je i nadále očividně nešťastný, ale zdá se, že objetí zabralo a už neplakal.


Kateřina Gamal Richterová 12. 12. 2019

Dánskou verzi StarDance vyhrál mužský taneční pár

Výhercem dánské verze populární taneční soutěže StarDance, kde se známé osobnosti pod vedením profesionálních tanečníků učí tančit, se stal stejnopohlavní pár. Herec Jakob Fauerby s tanečním partnerem Silasem Holstem se stali miláčky publika i poroty už během prvního kola. „Nestáli bychom tu, kdyby Dánsko nemělo otevřenou mysl a odvahu k takovému kroku,” uvedl po vyhlášení výsledků Holst.


 

Lukáš Houdek 9. 12. 2019

Nechala před dveřmi dobroty pro doručovatele. Reakce jednoho z nich nyní baví internet

S blížícími se Vánoci řada lidí využívá nákupu dárků online a nechává si je domů různými přepravními společnostmi doručovat. Na jejich pracovníky je v tento čas kladen velký tlak a očekává se od nich náročná a přesná práce. Toho si byla vědoma i Kathy Ouma ze státu Delaware na východním pobřeží USA, která se právě z tohoto důvodu rozhodla udělat něco, co lidem, kteří domů doručují zásilky, zpříjemní náročné pracovní dny. 


Kateřina Gamal Richterová 10. 12. 2019

„Nikdy nevypínám telefon,” říká Jordánka, která pomohla tisícům uprchlíků. Říkají jí Matka Syřanů

Osm let války v Sýrii přivedlo do jejího rodného města Madaba, které se nachází třicet kilometrů od jordánského hlavního města, tisíce uprchlíků. Místní dobrovolnice Abeer Khreisha je pro příchozí často první osobou, se kterou se setkají. „Nikdy nevypínám telefon," popisuje. „Někdy přijímám hovory i uprostřed noci." V prvních letech krize se na ni obraceli především nově přijatí uprchlíci, kteří dostali její číslo od přátel. Dnes pomáhá lidem, kteří potřebují pomoci s nájemným, prací nebo vzděláním dětí. Padesátiletá žena, přezdívaná jako „Matka Syřanů”, vždy udělá vše, aby pomohla.

Marie Škardová 8. 12. 2019

Chlapec přišel při požáru domu o hračky. Spolužáci mu mezi sebou tajně vysbírali nové. Plakal dojetím

Osmiletý Daniel Hunt z Tennessee byl koncem srpna svědkem požáru domu, v němž bydlel se svou rodinou. Plameny kromě jiného nemilosrdně pohltily i veškeré Danielovy hračky. „Požár začal v kuchyni. Nevím, jak k tomu došlo. Některé drobnosti šly ještě zachránit, třeba můj snubní prstýnek požár přežil, ale nic jiného,“ popsala pro CNN požár Danielova matka Kristen Wilburn.


Kateřina Gamal Richterová 3. 12. 2019

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.