Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Zapojte se do činnosti HateFree Culture. Hledáme dobrovolníky!

 

dobrovolnici big

hatefreeHateFree Culture
Autor

Článek redakce HateFree Culture

7
srpna
2018

Zajímáte se o lidská práva, rádi byste se aktivně na dobrovolné bázi zapojili do činnosti HateFree Culture a současně se svou činností vylepšili životopis? Přidejte se k nám a získejte zkušenosti z fungování vládní kampaně za dobré vzájemné soužití. Hledáme zejména kolegy a kolegyně, kteří by nám pomohli s tvorbou obsahu (HFZprávy, rozhovory, články nebo vyvracení hoaxů). Můžeme na oplátku nabídnout spolupráci na bázi stáže na Úřadu vlády ČR.

HateFree Culture je již několikaletou kampaní Úřadu vlády ČR, která se zaměřuje zejména na reagování na nenávistné projevy, vyvracení hoaxů, zviditelňování činnosti neziskových organizací nebo občanských iniciativ a jednotlivců, nebo na šíření dobré praxe ve vzájemném soužití. Nyní bychom uvítali pomoc několika dobrovolníků, kterým můžeme nabídnout možnost oficiálních stáží v minimální době trvání 3 měsíce. Intenzitu spolupráce bychom domluvili individuálně. Po jejím skončení pak dobrovolníci získají potvrzení o absolvování stáže na Úřadu vlády ČR.

Aktuálně hledáme dobrovolníky pro tyto činnosti

Redaktor/ka HFZpráv

HFZprávy jsou krátké zajímavosti z Česka i ze světa, informující o pozitivních příkladech nebo dobrých praxích. Zájemci o pomoc s jejich tvorbou by měli vládnout písmem v českém jazyce a v ideálním případě mít zkušenosti s psaním článků nebo zpráv, případně být studenti žurnalistiky či dalších podobných oborů.

Autor/ka rozhovorů

Máte kolem sebe odborníky v tematickém rámci HFC, případně zajímavé lidi z různých marginalizovaných skupin? Znáte aktivní lidi nebo dobré praxe z Česka i zahraničí a dokážete s nimi / o nich vést rozhovor? Zájemci o tuto pozici by měli vládnout písmem v českém jazyce a v ideálním případě mít zkušenosti s psaním článků nebo zpráv, případně být studenti žurnalistiky či dalších podobných oborů.

Výpomoc s přepisem rozhovorů

Členové týmu realizují řadu rozhovorů v češtině i angličtině, které je třeba přepsat. Netroufáte si sami vést rozhovor, ale přesto byste rádi pomohli? Ovládáte češtinu nebo angličtinu? Pak je to pozice přímo pro vás.

Jak se přihlásit

Své životopisy a motivační dopisy (max 1 A4) posílejte emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uveďte současně, jaká z dobrovolnických pozic by vás zajímala a o jak dlouhou stáž byste měli zájem. Pokud se budete hlásit na pozici redaktora nebo redaktorky HFZpráv (nebo rozhovorů), pošlete na ukázku 1-3 své dřívější texty. Tým kampaně po posouzení všech přihlášek uchazečů všechny z nich vyrozumí o (ne)výběru.

Foto: Flickr

Čtěte dále

11letá dívka byla donucena k porodu poté, co byla znásilněna. Argentinské úřady jí nepovolily potrat

Argentinská nezletilá dívka byla znásilněna přítelem své babičky. Ačkoliv lékaře prosila, aby „vyndali, co do mě ten starý muž dal,” nebylo jí umožněno potrat podstoupit. Musela prodělat operaci podobnou císařskému řezu a ačkoliv se dítě narodilo živé, zemřelo po jedenácti dnech života.


Nina Djukanovićová 26. 3. 2019

Kvůli šikaně nedokončila základku. Dnes učí na univerzitě a je úspěšnou spisovatelkou

Život dnes úspěšné spisovatelky a univerzitní profesorky Oksany Marafioti by vydal na tragikomický cestopisný detektivní román, který ona sama nakonec doopravdy napsala a ve Spojených státech jí přinesl věhlas i úspěch. Narodila se v Sovětském svazu a dětství strávila na cestách s úspěšným romským hudebním souborem svých prarodičů. Těsně před revolucí s rodiči emigrovala do USA, kde rodiče toužili dosáhnout úspěchu a slávy v Hollywoodu. To se však nekonalo a oni se naopak propadli do chudoby a bydleli v jednopokojovém bytě se šváby. Rodina se brzy rozpadla a otec se pak vedle hraní po barech začal věnovat okultismu, stal se dokonce vyhledávaným exorcistou. Přestože Oksana v Rusku nedokončila základní školu kvůli šikaně, nastoupila v USA na prestižní střední hudební školu v Hollywoodu. Později pracovala u filmu a nakonec skončila u psaní a vyučování na univerzitě v Las Vegas. Její úspěšná kniha American ...

"Lidé tu na nás někdy reagují s averzí. Bojujeme s nálepkou levné práce," říká Běloruska žijící v Praze

„Historie České republiky a Běloruska je provázaná více, než si uvědomujeme. Málokdo třeba ví, že jeden z posledních dopisů prezident Havel poslal běloruskému politickému vězni,” říká Kryścina (32), která už 10 let v Čechách pracuje jako lektorka češtiny a tlumočnice. Přála by si, aby spolu lidé více mluvili a nestyděli se poznávat odlišné kultury. Snaží se tomu pomoci skrze facebookovou stránku BLRČR, kterou přesně za tímto účelem spolu s dalšími aktivistkami založila.


OPU 22. 3. 2019

„Nejprve panika a nejistota, dnes z ní máme radost,” říká otec dcery s Downovým syndromem

Tomáš Hečko je otcem tří dcer. U jedné z nich se spolu s manželkou týden po jejím narození dozvěděli, že má Downův syndrom (pozn. dále jen DS). „ Můj první dojem byl takový, že mi najednou skončil život, který znám. Že už to nikdy nebude jako dřív. Je to celkem slušná panika,” vzpomíná. Dodává, že se s tou skutečností ale velmi rychle srovnali právě díky empatické lékařce, která rodiče poučeně uklidnila. Anežce je nyní 7 let a chodí do první třídy klasické základní školy. Rok před tím nastoupila do školy na přípravku, aby si zvykla. „Všechno, co děláme, děláme proto, aby ona v dospělosti mohla žít co nejsamostatnější život. Což už dnes víme, že u ní půjde relativně velmi dobře. Běžný život ale znamenají také nějaké sociální vazby,” vysvětluje důvody, proč dceru nepřihlásili na speciální školu, ale běžnou základku, kde má u sobe asistentku pedagoga. Podle Tomáše je zásad ...

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.