Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Zapojte se do činnosti HateFree Culture. Hledáme dobrovolníky!

 

dobrovolnici big

hatefreeHateFree Culture
Autor

Článek redakce HateFree Culture

7
srpna
2018

Zajímáte se o lidská práva, rádi byste se aktivně na dobrovolné bázi zapojili do činnosti HateFree Culture a současně se svou činností vylepšili životopis? Přidejte se k nám a získejte zkušenosti z fungování vládní kampaně za dobré vzájemné soužití. Hledáme zejména kolegy a kolegyně, kteří by nám pomohli s tvorbou obsahu (HFZprávy, rozhovory, články nebo vyvracení hoaxů). Můžeme na oplátku nabídnout spolupráci na bázi stáže na Úřadu vlády ČR.

HateFree Culture je již několikaletou kampaní Úřadu vlády ČR, která se zaměřuje zejména na reagování na nenávistné projevy, vyvracení hoaxů, zviditelňování činnosti neziskových organizací nebo občanských iniciativ a jednotlivců, nebo na šíření dobré praxe ve vzájemném soužití. Nyní bychom uvítali pomoc několika dobrovolníků, kterým můžeme nabídnout možnost oficiálních stáží v minimální době trvání 3 měsíce. Intenzitu spolupráce bychom domluvili individuálně. Po jejím skončení pak dobrovolníci získají potvrzení o absolvování stáže na Úřadu vlády ČR.

Aktuálně hledáme dobrovolníky pro tyto činnosti

Redaktor/ka HFZpráv

HFZprávy jsou krátké zajímavosti z Česka i ze světa, informující o pozitivních příkladech nebo dobrých praxích. Zájemci o pomoc s jejich tvorbou by měli vládnout písmem v českém jazyce a v ideálním případě mít zkušenosti s psaním článků nebo zpráv, případně být studenti žurnalistiky či dalších podobných oborů.

Autor/ka rozhovorů

Máte kolem sebe odborníky v tematickém rámci HFC, případně zajímavé lidi z různých marginalizovaných skupin? Znáte aktivní lidi nebo dobré praxe z Česka i zahraničí a dokážete s nimi / o nich vést rozhovor? Zájemci o tuto pozici by měli vládnout písmem v českém jazyce a v ideálním případě mít zkušenosti s psaním článků nebo zpráv, případně být studenti žurnalistiky či dalších podobných oborů.

Výpomoc s přepisem rozhovorů

Členové týmu realizují řadu rozhovorů v češtině i angličtině, které je třeba přepsat. Netroufáte si sami vést rozhovor, ale přesto byste rádi pomohli? Ovládáte češtinu nebo angličtinu? Pak je to pozice přímo pro vás.

Jak se přihlásit

Své životopisy a motivační dopisy (max 1 A4) posílejte emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uveďte současně, jaká z dobrovolnických pozic by vás zajímala a o jak dlouhou stáž byste měli zájem. Pokud se budete hlásit na pozici redaktora nebo redaktorky HFZpráv (nebo rozhovorů), pošlete na ukázku 1-3 své dřívější texty. Tým kampaně po posouzení všech přihlášek uchazečů všechny z nich vyrozumí o (ne)výběru.

Foto: Flickr

Čtěte dále

Násilí ze strany partnera nebo dětí. Stále více zoufalých seniorů volá na krizovou linku

„Jsem seniorka a žiji již několik let se svým partnerem. Ten se ke mně ale nechová dobře. Stále mi nadává, chce po mně, abych všechno uklízela a vařila, i když mi není dobře. On nedělá doma nic. Několikrát už mě srazil ve vzteku na zem, měla jsem všude modřiny i v obličeji a naražená žebra. Ale já to musím nějak vydržet. Splácím dluh, který jsem hloupě udělala, a z důchodu mi zůstává jen necelých šest tisíc korun. Kam bych tak asi šla? Jsem tu jako vězeň,“ svěřuje se se svou tíživou situací paní Alena, která před časem zavolala na Linku seniorů, kterou provozuje proseniorská organizace Elpida. Každý den na ni zavolá nejméně jedna seniorka nebo senior, kteří jsou oběťmi domácího násilí. Počet volání tak meziročně narůstá. Senioři totiž splňují všechny charakteristiky potenciální oběti domácího násilí. Mají zhoršený zdravotní stav, jsou méně samostatní, nebo zcela závislí na péči ...

HOAX: Ne, uříznutý poštěváček holčičkám nechybí

Facebooková stránka Miloš Zeman - prezident ČR (není oficiální stránkou prezidenta republiky) včera zveřejnila album 23 fotografií české muslimky a členky týmu HFC Kateřiny Gamal Richterové s bublinami, na kterých jsou texty jako: „Pane doktore, vidím všude nadržené muže”, „Ne, uříznutý poštěváček holčičkám nechybí”, „Protože hákový kříž už se nosit nesmí” nebo „Děvky šátek mít nemusí”. Album je doprovozeno popiskem: „Gamal Richterová, studentka islámského radikalismu spolupracující se státem financovanou organizaci HateFree Culture.” Jedná se o fotomontáž, která vychází z fotografie Gamal Richterové z letošního sobotního vyvrcholení akce Prague Pride, kde se lidé v našem fotostánku fotili s bublinami reagujícími na některé bizarní otázky, se kterými se občas LGBT lidé setkávají. Kateřina se vyfotila s bublinou: „Ne, nemůžeš se dívat.” Tento text z ní byl ...

„Označovat dlouhodobě nezaměstnané za parazity nikam nevede. Motivovat je se vyplatí,” říká sociální pracovnice

Úřady práce evidují množství lidí dlouhodobě nezaměstnaných, tedy těch, kteří jsou bez práce více než půl roku a jsou v jejich evidenci opakovaně. Podle Hany Doležalové z mostecké organizace K srdci klíč, která s těmito lidmi pracuje, jim v úspěšném návratu na pracovní trh často brání různé překážky. „Standardně jsou to tři věci. Buď je to závislost, rodina, nebo zdraví,” říká. Vrátit je zpět do pracovního procesu možné je, je však podle ní nutné překážku odstranit a člověka motivovat. Podle ní se taková píle dlouhodobě vyplatí. „ I kdybychom ty lidi zaměstnali jen na snížené úvazky, nebudeme je tolik dotovat, budou spíše schopni žít život v kladných číslech, budou odvádět do státní pokladny a budou se učit nové věci. Největší nadstavbou ale podle mě je, že to budou učit své děti,” vysvětluje. Právě organizace, v níž Hana Doležalová působí, se snaží v rámci nového progr ...

HOAX: Migranti znásilnili dvě holčičky v Kostelci

Na Facebooku se v posledních dnech začala šířit zpráva o údajném útěku dvou migrantů z Pobytového střediska v Kostelci nad Orlicí. Tito migranti měli znásilnit dvě dívky, které jsou nyní v péči psychiatra. Zpráva dále uvádí informaci o tom, že televize vše natočila, ale policie zakázala záznam odvysílat a o případu se nesmí mluvit. Zde je vyjádření Policie ČR.


HateFree Culture 5. 1. 2016

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.