Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

HFFest: Family Fest v Malých Karpatech na Slovensku. Nocování v chatkách i kvalitní hudba

Family fest je eko-geek open air festival při Smolencích v lesním prostředí Malých Karpat v rekreačním středisku Záruby – Jahodník. 22. a 23. června se uskuteční už čtvrtý ročník a očekává účast 500-600 lidí. Rodinná atmosféra, kvalitní domácí i zahraniční hudba, přednášky a množství doprovodného programu - to vše k němu už neodmyslitelně patří. Letos se festival hlásí k označení HateFree Fest. 


HateFree Culture 20. 6. 2018

Film Na tělo o Jindřichu Štreitovi vstupuje do HateFree distribuce

Dokumentární film Libuše Rudinské s názvem Na tělo vstupuje do HateFree distribuce! Je intimním portrétem známého dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita, který se proslavil zejména dokumetováním života v neutěšeném prostředí moravského pohraničí za dob socialismu. Dnes mimo jiné fotografuje život lidí na okraji společnosti, jako jsou lidé bez domova nebo s postižením. „Žádný člověk pro něj není míň než on. Má dar s lidmi zacházet tak, že necítí nějakou jeho intelektuální převahu,“ zmiňuje režisérka Rudinská. „Nevadí mu napít se z hrnečku od bezdomovců, sníst tam prošlou čokoládu. Bez pokrytectví hoduje, co uvaří, ničím nepohrdne.


HateFree Culture 6. 6. 2018

HFFest: Křepčete a diskutujte už tento pátek na lodi Tajemství pro skateboarding v Barmě

Barma byla donedávna jednou z nejtvrdších diktatur na světě. Teď se rychle mění a dokáže překvapit. Novinkou je v Barmě i skateboarding a Češi ho pomáhají rozvíjet. Už třetím rokem lidi darují starší i nové desky, boty, brusle, i drobné a dobrovolníci vše v krosnách vozí do Barmy. Žádná administrativa, žádné náklady, čistá radost. Lidé v Barmě si užívají svobodu teprve pár let. O to víc je těší, že mohou dělat věci, které dřív byly nemyslitelné. Právě tyto snahy podpoří už v pátek 15. června na Lodi Tajemství komponovaný večer Tajemství skateboardingu v Barmě, kde se mohou návštěvníci těšit jak na koncerty, tak na film, barmské jídlo nebo výstavy fotografií. Cílem je také vybrat co nejvíce vybavení pro skateboarding, které následně dobrovolníci do Barmy v batozích odvozí. Akce, kterou pořádá iniciativa Czech on Board with Myanmar, přijala označení HateFree Fest a vy si na ní tak můžete zdarma vyzvednout naše placky, nálepky nebo pohlednice. Začínáme v 18:30 a vstupné činí 180 Kč, které půjde právě na podporu skateboardingu v Barmě.


HateFree Culture 11. 6. 2018

Začalo Khamoro. Prahu po celý týden čeká to nejlepší z romské hudby

Včerejší zahajovací party na pražském Střeleckém ostrově začal letošní ročník populárního Světového romského festivalu Khamoro, který se i letos hlásí k označení HateFree Fest! I letos připravil řadu exkluzivních koncertů jak z oblasti gypsy jazzu, tradiční romské hudby i rapu. Nabídne ale také výstavy, přednášky i mezinárodní konferenci o postavení romských žen v Evropě.


HateFree Culture 28. 5. 2018

Čeština je i můj jazyk. Literární soutěž propojí žáky z rodin Čechů i cizinců

Jaké to je, když se ocitnu v neznámé zemi, kde všichni mluví cizí řečí? K jakým nedorozuměním může dojít, když lidé mluví různými jazyky a pocházejí z různých zemí a kultur? Nad tím se nyní mohou zamyslet žáci základních a středních škol v rámci 4. ročníku jazykové a literární soutěže Čeština je i můj jazyk. Soutěž vybízí k tvůrčí a literární aktivitě a přináší možnost vzájemného poznávání mezi českými studenty a studenty s odlišným mateřským jazykem. „Stejně jako v minulosti i letos chceme připomenout, že migrace je přirozená věc. Vše na planetě je v pohybu. Lidé přicházející do České republiky, obzvláště pak děti, musejí překonávat mnoho překážek. Jednou z nich je neznalost českého jazyka. Ten je z hlediska práva na vzdělání a úspěšného začlenění do výuky pro žáky s odlišným mateřským jazykem klíčový,“ říká programová ředitelka společnosti META Kristýna Titěrová.


HateFree Culture 29. 4. 2018

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.