Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

HOAX: Masakr v Bonnu

Podle serveru Aktuality 24 se měl v blíže neurčené době odehrát masakr v německém městě Bonn. Nejmenovaný gang měl zaútočit na "komplex ubytoven pro uprchlíky". Tento akt měl mít za následek 230 blíže nespecifikovaných obětí. Informace o daném útoku se nedají dohledat a fotografie, které jej doprovází, jsou falešné.


HateFree Culture 30. 4. 2016

Manipulace: Video Muslimové z Moelenbeeku podporují teroristy

Facebooková stránka politické strany Blok proti islámu sdílela video z páteční policejní operace v Bruselu, při které byl mimo jiné zadržen terorista Salah Abdeslam. Blok proti islámu komentuje situaci ve videu tak, že muslimové pranýřovali policii kvůli zadržení teroristů - a tím jim vyjadřovali podporu. Ve skutečnosti však někteří lidé křičeli z důvodu, že jim nebyl umožněn přístup do svých domovů, kde na ně čekali blízcí, o které měli i kvůli výbuchům v okolí strach. 


HateFree Culture 20. 3. 2016

HOAX: Oslavy ISIS po zvolení starosty Khana

Na Facebooku se šíří video z údajné demonstrace takzvaného Islámského státu v Londýně, která se měla odehrát po zvolení Sadiqa Khana do funkce. Extremisté tak měli slavit jeho zvolení. Ve skutečnosti jde o záběry z demonstrace z roku 2012 na protest proti filmu Innocence of Muslims.


HateFree Culture 12. 5. 2016

HOAX: Pomeranče z Libye nakažené virem HIV

Komunita We Are Here At Home .com zveřejnila další upravené video, ve kterém vidíme popravu mladé ženy. V titulcích najdeme otázku, proč se lidé ženy nezastanou a naopak si popravu ještě natáčejí? Situace je dále komentována větou „Toto je islám“. Video však pochází z protestního divadelního představení afghánských umělců v Kábulu, které umělecky rekonstruuje lynčování a smrt Farkhundy Malikzady. Autoři tímto divadelním představením protestovali proti zabíjení afgánských žen a požadovali přísné tresty pro pachatele.


HateFree Culture 16. 3. 2016

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.