Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Známý fotbalista byl viděn s rozbitým telefonem. „Na co deset Ferrari? Raději pomůžu chudým,” reagoval

Simona se ve dvaceti letech rozhodla ze zdravotních důvodů změnit životní styl a přestat pít alkohol. Přestože šlo o její osobní rozhodnutí, brzy zjistila, že okolí jej ne zcela akceptuje. Pravidelně se ve společnosti potýká s přemlouváním, posměšnými poznámkami či vtípky a názorem, že k zábavě alkohol ‚prostě patří‘. „Nejvíc mi na tom vadí, že tohle gró o normálnosti pití bez sebemenších výčitek předáváme i dál našim dětem. Mně je srdečně jedno, jak moc kdo pije, ale nemyslím si, že je v pořádku brát děti na vinobraní, do hospod a na vyloženě picí akce a naprosto bez zábran se před nimi opíjet. Co tím asi předáváme dál?” říká Simona pro HFC.

Marie Škardová 18. 9. 2020

Disney děkuje správcům provincie, kde jsou vězněni Ujguři. Lidé vyzývají k bojkotu jeho nového snímku Mulan

„Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa a hrdého otce,“ tak zní popis filmu Mulan z Disneyho dílny. Dobrodružný snímek si však ještě před svým uvedením vysloužil kritiku. Další následovala poté, co vstoupil do kin. V českých kinech mohou diváci snímek navštěvovat od 4. září.

Kateřina Gamal Richterová 15. 9. 2020

Mladý běžec podpořil zraněného soupeře a obětoval tak svou pozici. „Obdivuji ho,“ řekl soupeř

Do cíle nedávného běžeckého závodu středoškoláků v indianském Shelbyville zbývalo už jen půl kilometru, když závodník Levi LaGrange zakopnul a zvrtnul si kotník. „Vybíhal jsem do mírného kopce, zvrtnul jsem si kotník a uslyšel jsem prasknutí,“ popsal okamžik pro Indy Star. Toho, že se soupeřem není něco v pořádku, si všimnul Axel Aleman. Když pak Leviho dobíhal, viděl, že kulhá. „Bylo zřejmé, že má velké bolesti,“ uvedl Aleman. „Zeptal jsem se ho, jestli je v pohodě. Řekl mi, že cítil, jako by se něco zlomilo.“

Kateřina Gamal Richterová 10. 9. 2020

„Herci tmavé pleti hrají negativní postavy. Je považována za nehezkou,“ říká odborník na Bollywood

„Už jen při pohledu na tebe, má paní, se i Beyoncé bude stydět,“ oslavuje muž svou lásku světlé barvy pleti v chystaném bollywoodském filmu Khaali Peeli. Bollywood tak otevřeně ukazuje dlouhodobé protěžování světlé pleti, která je vnímána coby ideál krásy. Důraz na ni je kladen jak v dialozích, tak textech písní. Beyoncé, která má podle písně z nového filmu závidět ženské postavě její světlou pleť, přitom už loni vydala singl Brown Skin Girl, v němž oslavuje tmavou barvu pleti a který oslovil posluchače a hlavně posluchačky po celém světě. 

Kateřina Gamal Richterová 17. 9. 2020

Ochrnutý Oliver se fascinovaně díval na plakát s chlapcem na vozíku. Fotografie vyvolala diskuzi o inkluzi

Nákup oblečení měl být toho únorového dne rutinní záležitostí. Pak se však dvouletý Oliver zastavil v jedné z uliček obchodu Target v Arizoně a upřeně se díval na reklamní plakát umístěný nad jedním z regálů. Když se jeho matka Demi Garza-Pena přišla podívat, co se děje, zjistila, že na plakátu je zobrazen chlapec na vozíku. Malý Oliver, který má syndrom kaudální regrese, jej nemohl přestat sledovat. „Okamžitě poznal, že se dívá na chlapce, jako je on sám. To nikdy předtím neviděl,“ řekla matka později médiím a dodala, že si do té chvíle ani neuvědomila, jak malé zastoupení děti s hendikepem v reklamě a veřejných médiích mají. Rozhodla se tedy fotografii syna zveřejnit na facebookové stránce Ollie's World, kterou vede. Příspěvek zaujal více než 50 tisíc lidí, kteří přidali like nebo komentář. „Díky pozornosti, kterou Oliverova fotka získala, jsem si uvědomila, že bych mohla být součástí toho, aby se jeho svět stal inkluzivnějším. Dalo mi to naději. Doufám, že diskuze bude pokračovat,“ uvedla Demi.

Marie Škardová 13. 9. 2020

Diamantovou svatbu oslavili fotkami v původních šatech. „Miluji ho jako tehdy,“ říká 81letá Lucille

Šedesát let. Přesně tolik letos uplynulo od svatby 88letého Marvina Stona a jeho 81leté manželky Lucille. Vzali se v roce 1960 v luteránském kostele v nebraském Sterlingu a vychovali tři děti. Nyní se na diamantovou svatbu rozhodli své výročí oslavit profesionálním focením, na které si Lucille oblékla šaty, v nichž šla k oltáři.

Kateřina Gamal Richterová 8. 9. 2020

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.