Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Raye a Matiho od sebe dělí 53 let, spojila je vášeň pro rybaření a Rayův inzerát

75letý Ray Johnstone byl vždy vášnivým rybářem. Jeho kamarád, který s ním na rybářské výpravy vyrážel, však před časem náhle zemřel při autonehodě. Ray nedlouho poté také ovdověl a začal se cítit osaměle. Navíc mu chyběla jeho vášeň, proto se rozhodl, že si najde nového ‚sparing partnera‘. A udělal to pěkně veřejně na portálu Gumtree, který umožňuje bezplatnou inzerci. „Jsem ovdovělý senior, který hledá parťáka na rybaření,“ začíná Rayův inzerát. To, co přišlo potom, Ray nečekal. „Když jsem se probudil druhý den ráno poté, co jsem si inzerát podal, měl jsem na Facebooku přes 500 zpráv a inzerát mi lajkovalo asi 1600 lidí,“ popisuje pro ABC Radio Brisbane Ray.


Jana Leitnerová 22. 5. 2017

Z děcáku na televizní obrazovku. Albín Balát má dobře našlápnuto

Dvacetiletý rodák z Ostravy Albín Balát má dnes, zdá se, dobře našlápnuto. Jak sám říká, plní si postupně své největší sny, přestože neměl na růžích ustláno. Když mu byly tři roky, dostal se spolu se sestrou do dětského domova. Albín tuto skutečnost nevnímá jen negativně. Podle jeho slov ho dětský domov nasměroval a dal mu zázemí pro vlastní rozvoj. Dnes už je dva roky venku, chodí do práce a touží po roli moderátora v některé z předních českých televizí.


Lukáš Houdek 22. 5. 2017

„Nebudu dál předstírat,“ říká Keiynan Lonsdale ze seriálu The Flash. Jeho otevřený coming out dojal Instagram

Pětadvacetiletý australský herec Keiynan Lonsdale, který se proslavil zejména rolí Wallyho Westa v populárním americkém seriálu The Flash nebo v seriálu Taneční akademie, zveřejnil minulý víkend na svém Instagramu nečekaný příspěvek. Jeho upřímný coming out, ve kterém se vyznává z vlastní nejistoty, strachu nebo nenávisti vůči sobě samému, zahýbal sociálními sítěmi. A dostalo se mu velké podpory od jeho fanouškovské základny. Objevují se i četné díky k dodání odvahy od těch, kteří si procházejí něčím podobným.


Lukáš Houdek 21. 5. 2017

Origami jako terapie i zábava. Syřan Fadi učí děti v uprchlickém táboře japonskému umění

Ačkoliv má umění origami kořeny až v dalekém Japonsku, ukazuje šestadvacetiletý Syřan Fadi, že se mu může věnovat téměř každý, a to i v podmínkách, ve kterých bychom to možná čekali nejméně. „Je to lepší než antistresový balónek,“ popisuje toto tradiční japonské umění skládání papíru. Vytvářet rozličné tvary z papíru ho naučil jeho profesor na univerzitě v Sýrii, kde Fadi studoval. Nyní, kdy žije jako uprchlík v jordánském táboře Zaatarí, předává tento um místním dětem a sklízí velké úspěchy.


Kateřina Gamal Richterová 22. 5. 2017

Fidell zdarma stříhá žáky základní školy. A ještě je při tom doučuje

Před pěti lety obědval holič Fidell Woods se svojí neteří v její škole. Když se rozhlížel okolo sebe, napadlo ho, že by někteří kluci potřebovali ostříhat. „Myslím, že jsem nikdy předtím takhle nepřemýšlel, že bych někoho stříhal zadarmo,“ popisuje pro ABC news svůj nápad Fidell a doplňuje: „V tu chvíli mi to přišlo jako dobrý nápad, ale řekl jsem si ‚Nemůžu pro ně udělat víc?‘“


Jana Leitnerová 21. 5. 2017

Victor žil na ulici poblíž jejího domova. Ginger mu pomohla postavit se na vlastní nohy

Den co den při cestě do práce potkávala Texasanka Ginger Sprouse u silnice na stejném místě muže bez domova. Jednoho dne se rozhodla, že se s mužem dá do řeči, aby zjistila, proč žije na ulici. „Víte co? Je to v podstatě můj soused a já jsem unavená z toho, že ho tu pořád vidím. Jsem ochotná do toho jít, jsem ochotná vystoupit z komfortu a pomoct mu,“ svěřila se Ginger na sociálních sítích, proč se rozhodla s mužem zapříst hovor. A tak začal příběh, kdy jedna žena změnila život jednomu neznámému muži z ulice.


Jana Leitnerová 20. 5. 2017

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.