Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Otevřená snídaně již 20. prosince online na Zoomu!

V neděli 20. prosince od 9:30 proběhne již tradiční Otevřená snídaně. Ta se z důvodu pandemie již rok nekonala, proto jsme se i na přání mnohých pravidelných návštěvníků rozhodli snídani i v této složité době uspořádat - alespoň online! Připraven je pro vás také bohatý program. Vstup zdarma.


HateFree Culture 9. 12. 2019

Film Stopa v hlavě zdarma ke zhlédnutí na našem Facebooku! Následovat bude diskuse s autorkami

Premiéra dokumentárního filmu Stopa v hlavě s tématem prožívání posledních let života se konala na začátku října, kdy její návštěvnost v kině Bio Oko poznamenal přicházející lockdown. Proto jsme se spolu s autorkami rozhodli uskutečnit online premiéru filmu, kterou na facebookovém profilu HateFree Culture mohou sledovat všichni bez omezení. Film promítneme v pondělí 16. listopadu od 20:00 hodin a po něm budeme streamovat diskuzi, v níž může publikum pokládat vlastní dotazy.


HateFree Culture 12. 11. 2020

Dokument o stáří Stopa v hlavě vstupuje do HateFree distribuce. Promítejte ho i ve vašem městě!

Dokument o stáří Stopa v hlavě, který vytvořily samy seniorky, vznikl pod režijním vedením Terezy Daniell Adámkové. Jeho cílem je otevřít chybějící společenskou diskusi o tom, za jakých podmínek senioři v Česku tráví svá poslední léta a jaká systémová opatření by aktuální stav mohla zlepšit. HateFree Culture je distribučním partnerem filmu. Provozujete zajímavý prostor a rádi byste v něm uspořádali projekci tohoto dokumentu?


HateFree Culture 14. 10. 2020

Jsme Česko

„Jsme Česko,” říká více než padesátka obyvatel České republiky rozličného původu, náboženského vyznání, orientace i sociálních skupin. A to ve společné kampani vládního projektu HateFree Culture a Multikulturního centra Praha. Činí tak u příležitosti 30. výročí demokracie v Česku a odkazují se ke státním symbolům, zejména pak k barvám české vlajky, tedy trikoloře. Stužka s trikolorou byla i jedním ze symbolů Sametové revoluce.


HateFree Culture 11. 11. 2019

V Česku vznikl první romský sitcom. Osudy jeho aktérů sleduje nový dokument, premiéru bude mít v Jihlavě

První romský sitcom Miri fajta, který se snaží nabídnout mladé generaci původní romskou kulturu, pokračuje v dobývání světa. Robin Stria nejprve s amatérskými herci nastudoval úspěšné divadelní představení, tomu pak dal filmovou podobu a nyní se na festivalu dokumentárních filmů Jihlava uskuteční premiéra dokumentu o tom, jak projekt Miri fajta vznikal. Film sleduje proměny tvůrců sitcomu během čtyř let, kdy se snaží najít romskou identitu i sami sebe.


HateFree Culture 26. 10. 2020

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.