Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

Česko proti pandemii. Pražská výstava o víkendu ukáže nebývalou vlnu solidarity napříč republikou

Pandemie koronaviru zasáhla do životů snad všech Čechů. Kromě negativního dopadu však vybudila také nebývalou vlnu pomoci a solidarity. Právě na tento pozitivní aspekt upozorňuje výstava fotografií, které zachycují boj proti následkům pandemie napříč Českou republikou. V Praze bude k vidění tento víkend.


HateFree Culture 4. 9. 2020

Točíte videa nebo píšete reportáže? Přidejte se k nám. Rozšiřujeme tým!

Lukáš Houdek, koordinátor kampaně HateFree Culture, si ve středu odnesl Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky - Nejlepší reportáž za rozhlasový dokumenet Bílá nosí smrt o životních podmínkách lidí s albinismem v Ghaně. Cenu každoročně uděluje Nadace OSF. „Když mě Dan Moravec přesvědčil, abych začal točit dokumenty, přišlo mi to nepatřičné, nikdy jsem nic takového nedělal. Pak jsem se v tom ale rychle našel a začalo mě to bavit. Co se reportáže z Ghany týká, tak mě do dneška dojímá, s jakou oddaností a důvěrou mi respondenti svoje příběhy říkali,“ uvedl Houdek. 


HateFree Culture 19. 6. 2020

HFFest: Zóna tolerance čeká první zářiový víkend Prahu. Proběhne Respect Festival

O víkendu 5. a 6. září proběhne na Rohanském ostrově již dvaatřicátý ročník Respect Festivalu. Ten se i letos hlásí k označení HateFree Fest. Koná se sice v opožděném termínu, navzdory pandemii však neutrpěl ani výběr účinkujících, ani žánrová pestrost. Italsko-francouzská skupina Lalala Napoli hraje romskou hudbu našeho domovského kontinentu ve zcela novém pojetí s dramaticky vystavěnými aranžmá překypujícími jemnými ornamenty. Ke klasikům romské hudby Balkánu patří Ivo Papasov, virtuozní klarinetista zasahující jak do jazzu, tak i world music. Žánrově unikátní ansámbl představuje Motion Trio: tři špičkoví hráči na akordeon kombinují vlastní skladby s moderní klasikou, včetně Michaela Nymana.


HateFree Culture 26. 8. 2020

Točíte videa nebo píšete reportáže? Přidejte se k nám. Rozšiřujeme tým!

K SVĚTU je skupina mladých lidí v Plzni, kteří chtějí, aby jejich město k světu vypadalo. A tak formou netradičních kulturních akcí a projektů osidlují veřejný prostor a rozpoutávají diskusi o (ne)funkčních veřejných místech a o tom, jak je zlepšit. I když se nejedná o jeden konkrétní podnik, sál nebo prodejnu, jsou součástí sítě HateFree Zone, tedy míst, která deklarují svoji otevřenost všem lidem bez ohledu na národnost, rasu, vyznání či sexuální orientaci. „Jednoduše je pro nás důležité, aby místa, která oživíme, byla využívána, lidé v nich rádi trávili svůj čas a zároveň fungovala kulturně a užitečně,” říkají.


HateFree Culture 4. 7. 2020

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.